Сообраќајка на семафорите кај Жито Струмица

  • Публикувано

  • 12 јун 2013
  • Посетена

  • 2

Препладнево околу 11 часот на крстосницата межу улиците Климент Охридски и Гоце делчев, се случи сообраќајна несреќа во која едно лице е повредено.

Според информациите од СВР Струмица, во сообраќајката учествувале две патничкимоторни возила, Опел астра со бугарски ознаки и Хјундаи акцент. Од засега непознати причини дошло до директен судар меѓу двете возила на семафорите кај Жито Струмица.

Истрагата ќе покаже кои се причините кои довеле до незгодата.

Слични вести
Коментари
comments powered by Disqus

Шоу бизнис

Леонардо Ди Каприо е љубовта на мојот живот

Шоу бизнис

Трудничкиот стомак на Тамара Еклстон

Шоу бизнис

Анџелина Џоли: „Ме чекаат уште операции во борбата против ракот“

Шоу бизнис

Најдобрата Селфи фотографија во историјата! Два милиони пати споделена на Твитер

31 јули 2014

Струмица

29 18
  • Ветер: 11 km/h
  • Влажност: 83 %
  • Врнежи: 25 mm
петок
макс  28
мин  18
сабота
макс  31
мин  19
недела
макс  33
мин  20