Фото: Тоше Георгиев и Лени Герова- принц и принцеза на Струмичкиот карневал

  • Публикувано

  • 25 фев 2012
  • Посетена

  • 4

Тоше Георгиев и Лени Герова ги освоија симпатиите на Организацискиот одбор на Струмичкиот карневал и го добија титулите Принц и Принцеза на вчерашниот традиционален Маскембал.  Двајцата ќе бидат главните актери кои ќе ја предводат карневалската поворка која ќе тргне денес во 17 часот од булеварот „Маршал Тито“ преку улиците „Ленинова“ и „Благој Мучето“ се до плоштадот „Гоце Делчев“.

Вчерашниот маскенбал го отворија градоначалникот Зоран Заев маскиран како Султанот Сулјеман и неговата сопруга Зорица- Хурем султан.

Инаку, вчера на балот под маски присуствуваа над 500 учесници кои уште еднаш ја извадоа на виделина инвентивноста и оригиналноста на струмичани. Ако беспрекорноста на вчерашнит емаски е само предвесник на она што попладнево ќе се случува на струмичките улици, тогаш не губете време, и дојдете на „Струмичкиот карневал 2012“.

А сега, низ фотографии погледнете што се случуваше на вчерашниот маскембал.

Слични вести
Коментари
comments powered by Disqus

19 април 2015

Струмица

16 6
  • Ветер: 16 km/h
  • Влажност: 47 %
понеделник
макс  19
мин  6
вторник
макс  17
мин  4
среда
макс  17
мин  4