Регионални вести

Пендаровски од Струмица: Ќе се спротивставам на сите лоши политики кој и да е премиер

Регионални вести

Ново хортикултурно уредување на булеварот „Гоце Делчев“ и улицата „Балканска“ во Струмица.

Регионални вести

Дабиље, Банско и Куклиш ке добијат аптеки

Регионални вести

11 нови случаи на ХИВ/СИДА годинава, лани биле откриени 24.Во Струмица нема позитивни

Спорт

Ролинг 08 најдобар во Лозано Швјацарија, Кирил Панов- МВП на турнирот

Спорт

Македонија Макс нема да ја брани Куп титулата

Спорт

Академијата на Горан Пандев ке работи по шпански терк на терени со вештачка трева

Спорт

Зомимак М: Ќе падне дански Скјерн во салата Парк

Македонија

Добра патна мрежа меѓу Македонија и Албанија услов за добра трговска размена

Македонија

Поради проблеми со авионот, претседателот Иванов не замина за Сочи

Црвило

Оваа сезона ќе се носат одела

Црвило

Необичната Оливија Палермо плени со својот стил

Црвило

Боја на ѕидовите: Четири нијанси кои ќе ја одбележат 2014

Црвило

Сара Џесика Паркер-од русокосо девојче до модна икона

Свет

Библиотеката на Тито прогласена за културно богатство

Свет

Македонците во Словенија го одбележаа Богојавление - Водици

Галерии

DSC_0050_Ze2rAp99dP0tey8D_1381584582.JPG

ФОТО: Kараоке забавата со Петар и Саше во клуб „Селект“

article-2440991-1872214600000578-273_634x919_kHaOLrCj3jaSOQvI_1380718672.jpg

Ким Кардашијан

DSC_0463_tuO2NeZtgfxTAoUt_1381078858.JPG

Сабота вечер во клуб „Селект“

Занимливости

Вечерва голем струмички маскенбал-очекувајте фото-галерија

Занимливости

Видео: Концертот под маски на музичкото училиште „Боро Џони“

Шоу бизнис

Леонардо Ди Каприо е љубовта на мојот живот

Шоу бизнис

Трудничкиот стомак на Тамара Еклстон

Шоу бизнис

Анџелина Џоли: „Ме чекаат уште операции во борбата против ракот“

Шоу бизнис

Најдобрата Селфи фотографија во историјата! Два милиони пати споделена на Твитер

19 април 2014

Струмица

8 5
  • Ветер: 6 km/h
  • Влажност: 96 %
  • Врнежи: 29,5 mm
недела
макс  17
мин  6
понеделник
макс  18
мин  7
вторник
макс  21
мин  11

Останати вести